HISTORIE FIRMY

Naše firma Bairnsfather Family Distillery s.r.o. byla zapsána do obchodního rejstříku 26.srpna 1991. Původní název firmy byl Sdružení pro výrobu a odbyt likérů s.r.o.. Jednatelem byl Martin Šebor a společnost měla další přezdívky např. Likérka Krásná Lípa nebo Sebor Distillery.

V roce 2003 Martin Šebor kontaktoval Kyle Bairnsfather, zakladatelem značky “Sebor Absinth”, s nabídkou nákupu 50% podílu ve firmě a školení ohledně ruční výroby alkohlických nápojů s léčivými bylinami a 100% přírodních surovin. Krátce poté Martin Šebor zemřel, a různí podvodníci začali tvrdit různé lži o jejich spolupráci. Bohužel do dnešního dne se některé kriminální společnosti vydávají za naši společnost, nebo následníky firmy Martina Šebora. Dávejte proto pozor!

Kvůli krásné přírodě Jesenicka, našemu domu v Horním Domašově a velmi měkké vodě z našeho podzemního pramene jsme plánovali stěhování likérky do nové budovy na našem pozemku hned pod Červenohorským Sedlem. Na konci léta 2006 jsme začali kopat základy a v srpnu 2007 jsme stáčeli první várku Bairnsfather Absinth v nové likérce.

Začali jsme vyrábět nové nápoje z léčivých bylin a našli nové obchodní partnery. Pěstujeme různé léčivé byliny v kamenných zahrádkách kolem likérky, aby naši návštěvníci mohli vidět a cítit, co pijí v našich výrobcích.

Dnes nabízíme exkurze pro ty, které zajímají přírodní výrobky. Zdrojem pro naše výrobky jsou recepty pro lékarníky a drogisty z doby, kdy se lidé léčili z přírodního zdroje: bylinných macerátů a tinktur, které jsou základem našich likérů. Chceme připomenout dnešní společnosti, že původním důvodem pro pití likérů bylo zlepšení svého zdraví, a proto v Česku říkáme při přípitku “Na zdraví”.

Pokud se staráte o kvalitu potravin, které konzumujete, naše výrobky jsou tu pro Vás. Nejčistější líh, neupravená horská kojenecká voda a léčivé byliny zaručují výjmečné alkoholické nápoje pro Vaši ochutnávku.