VÝROBKY - ABSINTHY

Bairnsfather Absinth

Bairnsfather Absinth

Bairnsfather Absinth je základ našich výrobků. Je zelený díky přirodnímu chlorofylu, a má jemnou a bohatou chuť s maximálním obsahem nedestilované směsi léčivých bylin. Náš absinth prodáváme po různými značkami do celého světa. Absinth má 55% alkoholu, a obsah thujonu kolem 8 mg/kg. Zákon stanuje maximálně 10 mg/kg thujonu.

běžně k dostání: 0,5 ltr, 1 ltr, 1.5 ltr


Bairnsfather Bitter

Bairnsfather Bitter

Jako první jsme uvedli na trh Absinth “Bitter”. Bairnsfather Bitter obsahuje 55% alkoholu a maximum psycho-aktivní latky "thujon" z pelyňku pravého: 32-35 mg/kg. Kvůli zvýšenému obsahu pelyňku chutná více hořce. Měl by se pít ředěný ledovou vodu, nebo jako součást míchaných nápojů.

běžně k dostání: 0,5 ltr, 1 ltr, 1.5 ltr


Extra Anise Absinth bitter

Extra Anise Absinth bitter

Aby jsme zjemnili hořkost “Bitter”, vyrábíme také Extra Anise Absinth bitter 55%. Zvyšený obsah anýzu dodává více sladkosti a vyrovná hořkost danou vyšším obsahem pelyňku pravého.

běžně k dostání: 0,1 ltr, 0,75 ltr


Reality Absinth bitter

Reality Absinth bitter

Reality Absinth je náš nejluxusnější absinthový výrobek. Vyrábíme ho v malé várce 1000 ltr. Obsahuje 60% alkoholu a 26 mg/kg thujonu. Má vyšší obsah anýzu než náš klasický absinth, ale hlavně 3 stonky ručně sklizených bylin, sbíraných v době, kdy je jejich chuť a obsah léčivých látek na vrcholu. Díky nim má tmavší zelenou barvu (přírodní chlorofyl) a především komplexní chuť, která pohladí jazyk, uklidní žaludek a celé tělo. Je jedinečný na světě.

běžně k dostání: 0,7 ltr


Lze objednat nase vyrobky s vasi etikety do nase lahvi nebo do vase.

“Louche efekt”

Absinth má byt ředěn s vodou v proměru 1:3. Aby znikl “Louche efekt” postupujtete takto:
Do sklenice dejte 4 kostky ledu, nalijte absinth podle chuťi a nechejte pár minut chladnout. Poté dolijte 2x více vody, než je obsah absinthu. Ve chvíli, kdy nalijete vodu do směsi ledu a absinthu, ztratí absinth svoji schopnost držet rozpuštěné látky z bylin, ty se stanou se viditelnými a způsobí mléčné zbarvení.


Studená filtrace

studená filtrace

Náš absinth je napřed zchlazen hluboko pod nulu a poté filtrován. Tento princip funguje na základě teorie o molekularním pochybu a zaručuje nejčistější alkoholický nápoj pro Vaši konzumaci. Zároveň je tento proces (studená filtrace) důvodem, proč se náš absinth nezakaluje bez pomocí ledu. Odfiltrovali jsme pryč rozpuštěné oleje, které tvoří kalné efekty, nebo “louche”. Tyto látky jsou velmy silné a nepřijemné pro jazyk.

Naše etikety

etiketa - Bairnsfather Absinth 55%
etiketa - Bairnsfather Bitter 55%
etiketa - Extra Anise Absinth bitter 55%
etiketa - Reality Absinth bitter 60%

Exkluzivní značky

etiketa - Sebor Absinth 55%
etiketa - Bohem Absinth 55%