VÝROBKY - BYLINNÉ LIKÉRY

Bylinné likéry, alkoholické nápoje a elixíry. Stále experimentujeme s bylinami a zkoušíme dát historické léčivé alkoholické nápoje do moderní podoby = tradiční výroba, ale moderní filtrační technologie.

Momentálně nabízíme 3 bylinné alkoholické nápoje:
Jesenická Bylinná 40%, Domašovská Hořká 38% a Vanilka Likér 20%.

Stejně jako naš absinth, prodáváme tyto výrobky pod jinou značkou pro zákazníky.

Jesenická Bylinná

Jesenická Bylinná 40%

Jesenická Bylinná je klasický horský likér. Kvůli menšímu obsahu cukru, nemůže být označena jako "likér". Neužíváme glukózový sirup jako velké likérky, ale dražší bílý cukr. Bylinná má snížený obsah cukru, aby nezanechal tu nechutnou chuť v puse tzv. "lepidlo". Užíváme klasické léčivé horské a alpinské byliny jako žlutý hořec, andělika lékařska, pelyněk pravý, nebo puškvorec.

běžně k dostání: 0,1 ltr, 0.35 ltr, 0.5 ltr , 1.0 ltr


Domašovská Hořká

Domašovská Hořká 38%

Základem receptu jsou tři drogistické recepty z r.1800 pro žaludeční kapky. Obsahuje celkem 30 různých bylin, koření, kůr, semínek, květů a listů. Funguje jako aperitiv (před jídlem), digestiv (po jídle), nebo pokud Vás bolí žaludek - má uklidňující efekt. Je dobrá jako chlazená, míchaná s ledem, nebo dokonce zmražená - zmražený panák, míchaná se zázvorovou limonádou, nebo jako grog s cukrem a kouskem pomeranče.

běžně k dostání: 0,1 ltr, 0.5 ltr, 1 ltr


Vanilka Likér

Vanilka Likér 20%

Jsme jediní v Evropě, kteří vyrábí likér pouze ze 100% přírodních vanilkových lusků. Pro mnoho lidí to bude poprvé v životě, kdy ochutnají doopravdy přírodní vanilku z lusků. Bohužel vanilka je druhý nejdražší kořen na světě a potravinářský průmysl užívá uměle nebo chemicky tvořenou látku tzv. vanilin, protože je levný. Náš recept je na základě receptu ze začátku 18. století pro čistý vanilkový likér, ale trvalo rok až jsme našli správnou moderní podobu, která dává nejvíce respektu tomuto daru z přírody, a zachováváme původní výrobní technologii - hmoždíř a tlouk. Složení: vanilkové lusky, velejemný líh, cukr.

běžně k dostání: 0,1 ltr, 0.35 ltr, 0,75 ltr


Z etikety:
Vanilka není lusk, ale květ, původně ze střední ameriky. Je orchideí, která žije v symbióze se specifickým druhem mikroorganismu v hlíně. Za celý rok, kvete jenom během jediného dne a jeden druh včely ji musí stihnout opylovat, jinak květ zemře. V přírodě jenom 1% květů skončí jako vanilka, byla cenější než zlato. Trvalo 300 let než12-ti letý otrok objevil tajemství reprodukčního cyklu a mohla být uměle opylována a tím přestala být dostupná jenom pro členy královského dvora, ale pro všechny.


Naše etikety

etiketa - Jesenická Bylinná 40%
etiketa - Domašovská Hořká 38%
etiketa - Vanilka 20%

Exkluzivní značky

etiketa - Prague Hořká 38%